Floods Trähus ingår i Floods Trävaror AB.
Verksamheten har bedrivits sedan 1986.

Sedan 2011 sysslar vi enbart med försäljning av våra trähus.

Vi är ett familjeföretag som brinner för hus och har under många år levererat prefabricerande lösvirkeshus efter kunders önskemål.

Vi levererar husbyggsatser runt om i hela Sverige och även till våra nordiska grannar.

Förtaget har väl balanserad ekonomi och högsta kreditvärdighet.

Vårt huvudkontor ligger i centrala Knivsta och våra återförsäljare är utspridda i stora delar av Sverige.

Huvudkontor Knivsta

Carolina Flood

Säljare Östergötland, Södermanland, Stockholm, Roslagen, Uppland, Västmanland, Gävleborgs län

Telefon: 018-38 73 00, 08-501 199 95
Mobil: 073- 670 18 80
Postadress: Apoteksvägen 8 B
741 42 Knivsta
E-postadress: carolina@floodstra.com
Telefontid: Vardagar kl.8.00-16.00

Erika Flood

Säljare Östergötland, Södermanland, Stockholm, Uppland, Roslagen, Västmanland

Telefon: 018-38 73 00, 08-501 199 95
Mobil: 070-938 71 62
Postadress: Apoteksvägen 8B
741 42 Knivsta
E-postadress: erika@floodstra.com
Telefontid: Vardagar kl.8.00-16.00

Lars Flood

VD

Telefon: 018-38 73 00, 08-501 199 95
Postadress: Apoteksvägen 8B
741 42 Knivsta
E-postadress: lasse@floodstra.com
Telefontid: Vardagar kl. 8.00-16.00

Leena Flood

Administratör

Telefon: 018-38 73 00, 08-501 199 95
Postadress: Apoteksvägen 8B
741 42 Knivsta
E-postadress: leena@floodstra.com
Telefontid: Vardagar kl. 8.00-16.00

Övriga säljare i Sverige

Göran Gimell

Regionansvarig Dalarna, Fjällkedjan

Mobil: 072-231 65 32
Postadress: Romma Kockgattu 8
793 91 Leksand
E-postadress: goran@floodstra.com

 

Anki Waara

Regionansvarig Norrbotten, Västerbotten, Lappland

Mobil: 073-688 10 90
Postadress: Kartvägen 44
954 41 Södra Sunderbyn
E-postadress: anki@floodstra.com

 

Ingemar Sixtensson

Regionansvarig Norra Västergötland, Dalsland, Värmland

Mobil: 070- 645 00 82
Postadress: Spiken Solhaga 2
531 99 Lidköping
E-postadress: ingemar@floodstra.com

 

Carl Loventvos

Regionansvarig Småland, Blekinge, Öland, Gotland

Mobil: 070-344 37 38
Postadress: Storgatan 38
384 30 Blomstermåla
E-postadress: carl@floodstra.com
Telefontid: Vardagar kl. 8.00-16.00

Lars Berni

Regionansvarig Södra Västergötland, Norra Halland, Göteborg, Bohuslän

Mobil: 070-729 92 10
Postadress: Långedragsvägen 28
426 71 Västra Frölunda
E-postadress: lars.berni@floodstra.com

 

Hinrik Gunnarsson

Regionansvarig Skåne, Halland, Island

Mobil: 070-574 10 99
Postadress: Mossavägen 7
254 70 Kattarp
E-postadress: hinrik@floodstra.com