top of page
möte

Floods Trähus ingår i Floods Trävaror AB.
Verksamheten har bedrivits sedan 1986.

Sedan 2011 sysslar vi enbart med försäljning av våra trähus.

Vi är ett familjeföretag som brinner för hus och har under många år levererat prefabricerande lösvirkeshus efter kunders önskemål.

Vi levererar husbyggnadssatser runt om i hela Sverige och även till våra nordiska grannar.

Förtaget har väl balanserad ekonomi och god kreditvärdighet.

Vårt huvudkontor ligger i centrala Knivsta och våra återförsäljare är utspridda i stora delar av Sverige.

Huvudkontor Knivsta

Lasse Flood

VD
Säljare Uppland, Gävleborgs län, Östergötland,
Södermanland, Stockholm, Roslagen, Västmanland

Telefon: 018-38 73 00, 08-501 199 95
Postadress: Apoteksvägen 8B
741 42 Knivsta
E-postadress: lasse@floodstra.com
Telefontid: Vardagar kl. 9.00-16.00

Leena Flood

Administratör

Telefon: 018-38 73 00, 08-501 199 95
Postadress: Apoteksvägen 8B
741 42 Knivsta
E-postadress: leena@floodstra.com
Telefontid: Vardagar kl. 9.00-16.00

Övriga säljare i Sverige

Carolina Flood

Säljare Uppland, Gävleborgs län, Östergötland, Södermanland, Stockholm, Roslagen, Västmanland


E-postadress: carolina@floodstra.com

Erika Flood

Säljare Dalarna, Norra Värmland, Norrland, Jämtland


Mobil: 070-938 71 62
E-postadress: erika@floodstra.com

Ingemar Sixtensson

Regionansvarig Norra Västergötland,
Dalsland, Värmland

Mobil:070-645 00 82
E-postadress: ingemar@floodstra.com

Carl Loventvos

Regionansvarig Småland, Blekinge,
Öland

Mobil:070-344 37 38
E-postadress: carl@floodstra.com

Lars Berni

Regionansvarig Södra Västergötland, Norra Halland, Göteborg, Bohuslän

Mobil: 070-729 92 10
E-postadress: lars.berni@floodstra.com

 

Hinrik Gunnarsson

Regionansvarig Skåne, Halland, Island

Mobil: 070-574 10 99, +46-705-74 10 99

Island: 00 354 784 1099
E-postadress: hinrik@floodstra.com

 

bottom of page