Floods Trähus ingår i Floods Trävaror AB.
Verksamheten har bedrivits sedan 1986.

Sedan 2011 sysslar vi enbart med försäljning av våra trähus.

Vi är ett familjeföretag som brinner för hus och har under många år levererat prefabricerande lösvirkeshus efter kunders önskemål.

Vi har levererat husbyggsatser runt om i hela Sverige och även till våra nordiska grannar.

Förtaget har väl balanserad ekonomi och högsta kreditvärdighet.

Vårt försäljningskontor ligger i centrala Knivsta och vi har även återförsäljare i en stor del av Sverige.

Huvudkontor Knivsta

Lars Flood

VD, Säljare Stockholm Norr, Roslagen, Uppland, Västmanland

Telefon: 018-38 73 00, 08-501 199 95
Mobil: 0708-38 71 60
Postadress: Apoteksvägen 8 B
741 42 Knivsta

E-post: lasse@floodstra.com
Telefontid: Vardagar kl.8.00-16.00

Carolina Flood

Säljare Stockholm Norr, Roslagen, Uppland, Västmanland, Gävleborgs län

Telefon: 018-38 73 00, 08-501 199 95
Mobil: 073-670 18 80

E-postadress: carolina@floodstra.com

Postadress: Apoteksvägen 8 B

741 42 Knivsta 
Telefon: Vardagar kl.08.00-16.00

Erika Flood

Säljare Stockholm Norr, Uppland, Roslagen, Västmanland

Telefon: 018-38 73 00, 08-501 199 95
Mobil: 0709-38 71 62
Postadress: Apoteksvägen 8 B
741 42 Knivsta
E-post: erika@floodstra.com
Telefontid vardagar: kl.8.00-16.00


 

Leena Flood

Administratör

Telefon: 018-38 73 00, 08-501 199 95
E-post: leena@floodstra.com
Postadress: Apoteksvägen 8B
741 42 Knivsta
Telefontid: Vardagar kl.8.00-16.00 

Please reload

Övriga säljare i Sverige

Fredrik Nordman

Regionsansvarig Stockholm Syd, Södermanland

Mobil: 079-300 73 72
E-post: fredrik@floodstra.com
Postadress: Kostervägen 6
181 35 Lidingö

Göran Gimell

Regionsansvarig Dalarna, Fjällkedjan

Mobil: 072-231 65 32

E-postadress: goran@floodstra.com

Postadress: Romma Kockgattu 8

793 91 Leksand

Anki Waara

Regionsansvarig Norrbotten, Västerbotten och Lappland

Mobil: 0736-881 090

E-postadress: anki@floodstra.com

Postadress: Kartvägen 44

954 41 Södra Sunderbyn

Ingemar Sixtensson

Regionsansvarig Västergötland, Dalsland och Värmland

Mobil: 070-645 00 82

E-post: ingemar@floodstra.com
Postadress: Spiken Solhaga 2

531 99 Lidköping

Carl Loventvos

Regionsansvarig Småland, Blekinge, Öland och Gotland

Mobil: 0703-44 37 38

E-postadress: carl@floodstra.com
Postadress: Storgatan 38
384 30 Blomstermåla

Lars Berni

Regionsansvarig Göteborg och Bohus län

Mobil: 0707-299210

E-postadress: lars.berni@floodstra.com

Postadress: Långedragsvägen 28

426 71 Västra Frölunda 

Hinrik Gunnarsson

Regionsansvarig Skåne, Halland och Island

Mobil: 0705-74 10 99

E-postadress: hinrik@floodstra.com
Postadress: Mossavägen 7
254 70 Kattarp

Please reload

KONTAKTUPPGIFTER

Floods Trähus
Apoteksvägen 8 B
741 42 Knivsta
info@floodstra.com
Tel: 
018-38 73 00, 08-501 199 95
vardagar 8.00-16.00

Kontakt Huvudkontor/Säljare

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon