Floods Trähus ingår i Floods Trävaror AB.
Verksamheten har bedrivits sedan 1986.

Sedan 2011 sysslar vi enbart med försäljning av våra trähus.

Vi är ett familjeföretag som brinner för hus och har under många år levererat prefabricerande lösvirkeshus efter kunders önskemål.

Vi levererar husbyggsatser runt om i hela Sverige och även till våra nordiska grannar.

Förtaget har väl balanserad ekonomi och högsta kreditvärdighet.

Vårt huvudkontor ligger i centrala Knivsta och våra återförsäljare är utspridda i stora delar av Sverige.

Huvudkontor Knivsta

Erika Flood

Säljare Södermanland, Stockholm, Uppland, Roslagen, Västmanland

Telefon: 018-38 73 00, 08-501 199 95
Mobil: 070-938 71 62
Postadress: Apoteksvägen 8 B
741 42 Knivsta
E-post: erika@floodstra.com
Telefontid vardagar: kl.8.00-16.00


 

Carolina Flood

Säljare Södermanland, Stockholm, Roslagen, Uppland, Västmanland, Gävleborgs län

Telefon: 018-38 73 00, 08-501 199 95
Mobil: 073-670 18 80

E-postadress: carolina@floodstra.com

Postadress: Apoteksvägen 8 B

741 42 Knivsta 
Telefon: Vardagar kl.08.00-16.00

Lars Flood

VD

Telefon: 018-38 73 00, 08-501 199 95
Mobil: 070-838 71 60
Postadress: Apoteksvägen 8 B
741 42 Knivsta

E-post: lasse@floodstra.com
Telefontid: Vardagar kl.8.00-16.00

Leena Flood

Administratör

Telefon: 018-38 73 00, 08-501 199 95
E-post: leena@floodstra.com
Postadress: Apoteksvägen 8B
741 42 Knivsta
Telefontid: Vardagar kl.8.00-16.00 

Please reload

Övriga säljare i Sverige

Göran Gimell

Regionansvarig Dalarna, Fjällkedjan

Mobil: 072-231 65 32

E-postadress: goran@floodstra.com

Postadress: Romma Kockgattu 8

793 91 Leksand

Anki Waara

Regionansvarig Norrbotten, Västerbotten och Lappland

Mobil: 073-688 10 90

E-postadress: anki@floodstra.com

Postadress: Kartvägen 44

954 41 Södra Sunderbyn

Ingemar Sixtensson

Regionansvarig Norra Västergötland, Dalsland och Värmland

Mobil: 070-645 00 82

E-post: ingemar@floodstra.com
Postadress: Spiken Solhaga 2

531 99 Lidköping

Carl Loventvos

Regionansvarig Småland, Blekinge, Öland och Gotland

Mobil: 070-344 37 38

E-postadress: carl@floodstra.com
Postadress: Storgatan 38
384 30 Blomstermåla

Lars Berni

Regionansvarig Södra Västergötland, Norra Halland, Göteborg och Bohuslän

Mobil: 070-729 92 10

E-postadress: lars.berni@floodstra.com

Postadress: Långedragsvägen 28

426 71 Västra Frölunda 

Hinrik Gunnarsson

Regionansvarig Skåne, Halland och Island

Mobil: 070-574 10 99

E-postadress: hinrik@floodstra.com
Postadress: Mossavägen 7
254 70 Kattarp

Please reload